Ce mai faceti? | Как дела?

Re: Как дела? болталка

Postby Dharma » 02 Dec 2015, 12:56

Daniela , sanatate la fetele tale . Eu am luat un sirop minune din Italia . E bun pentru adulci si maturi stiu ca este analogul si la Chisinau , poate incercati .
Image

La voi se humeste Fluditec ( zice cineva ) . Al meu nu e antibiotic , e pe baza de carbocisteina si ceva arome .
Dharma

Postby Vanda » 02 Dec 2015, 13:07

Merci, îmi pare cunoscut, cred că am luat vreodată. Acuș caut prospectul pe net să văd ce scrie.
Vanda

Name: Daniela

Postby micaela » 02 Dec 2015, 13:11

aici
https://translate.google.com/translate? ... rev=search

eu am deschis link-ul prin traducere altfel e blocat site-ul, dar puteti vedea si pagina originala
micaela

Name: Di

Postby Dharma » 02 Dec 2015, 13:20

Am sa mai las un mesaj pentru cei care sufera de cisita sau fac des infectii urinare . O crema la fel laudata si efectiva
Image

Si o solutie pentru igiena intima la fel de buna
Image
Dharma

Postby Dharma » 02 Dec 2015, 20:44

Vanda wrote:Multumim!! Poza e facuta saptamana trecuta dar tot nu-mi ajungeau mainele sa descarc pozele din telefon in notebook.

Eu nu am prins momentul , sunt scolarite ? :)
Dharma

Postby Vanda » 02 Dec 2015, 21:05

Da, clasa I, muzicala. Si vineri au un concurs la care nu mai pot participa din cauza bolii si sunt foarte triste, atata efort pentru pregatire (((
Vanda

Postby Dharma » 02 Dec 2015, 21:18

Lasa ca concursuri o sa mai fie , important ca ele sunt pregatite si le place ce fac.
Fete mari :) si cochete :)
Dharma

Postby Diunik » 02 Dec 2015, 21:26

Алинка... Я открыла темку с подделками под НГ.. Можно и фото Ванды перекинуть с девчонками с елочкой.
Diunik

Name: Nadin

Postby ihtus » 02 Dec 2015, 23:48

ага, перекину туда
Daniela, da ele seamana cu tine!

Azi am primit invitatia la deschiderea salonului Renault dupa reparatie cu oaspeti din Ro si Fr, am primit o placere enorma de la Brio Sonores, i-am auzit prima data (castigatorii Romania are talent).

phpBB [video]

Nu am reusit nicaieri sa ajung, cui si ce am promis ((( nici jucarie sa iau, nici magnetii sa duc, nici iile sa ma uit, dar si miine ies in oras.
...Выкинуть хлам из дома и старых позвать друзей...
ihtus

Name: Alina

Postby Laura » 03 Dec 2015, 10:42

Neata,
Daniela, sanatate fetelor. Eu am inceput sa- l las pe Daniel singur pe la 5 ani, cu telefonul deschis cate 5 minute.
De anul trecut, adica 8 ani, il las acasa singur in vacante, cand n- are cine sta cu el, ii las micul dejun pe masa, la pranz il sun sa- si incalzeasca mancarea pregatita in farfurie din frigider. Se descurca foarte bine. Tot dr anul trecut vine singur de la scoala. Depinde de copil.
Pe Eva nu cred c- o las singura prea curand, are idei prea trasnite.
"Anii ridează pielea, dar renunțarea la ideal ridează sufletul."
George Enescu
Laura

Postby Dharma » 03 Dec 2015, 11:36

Neata !
Alina wow ce momente ai trait ! Cu drag as fi participat si eu :) eu acum de citeva luni am inceput mai sigur sa ies din casa fara micut , sa particip la evenimente , sa merg la film , la curusri , la teatru , la cafea cu fetele , la sport .

Iata tin minte , eu aveam 4 ani cind ramineam acasa singura cu fratele meu mai mic . Ramineam cu el singuri de 4-5 ori in saptamina , cite 2-4 ore . Timp in care ii incalzeam laptele ( la plita electrica , daca le tineti minte ) , si nu erau pampersi si servetele umede , dar de schimbat il schimbam . Cum s-au schimbat vremurile si cum ne-am schimbat noi .
Dharma

Postby ihtus » 03 Dec 2015, 15:50

'neata ))))
acum am ajuns la laptop, ca de pe telefon nu prea imi place sa scriu

Laura, dar voi aveti voie sa-lasati singuri? am o cunoscuta in germania, e tionara de 32 ani sia are 2 copii de 10 si 12 ani. Zice ca nici viata personala nu poate sa-si aranjeze sa iasa la intilniri, ca nu are voie sa lase copiii fara supraveghere si ii frica sa nu o pirasaca (? corect) vecinii.
ihtus

Postby Vanda » 03 Dec 2015, 15:54

Salut. Merci, Alina, toți zic să seamănă cu soțul ))

Le-am lăsat singure, ba mă sunau ele, ba eu - pe ele. Pân la urmă a fost totul bine, dar oricum mi-e frică (de-un incendiu, de-un cutremur, sau ce s-ar mai putea întîmpla cât eu nu sunt acasă; da, puteți să-mi ziceți că sunt paranoică)
Vanda

Postby ihtus » 03 Dec 2015, 16:06

Dharma wrote:Alina wow ce momente ai trait ! Cu drag as fi participat si eu :)

Eu in genere nu am planificat, am fost la ei cu altceva, masina in sfirsit e la reparatie, si taman amenajau spatiul. Noi avind a doua masina de la ei, mi-a facut placere sa fiu invitata. A fost parte oficiala si dupa un mic show si fourshette. Am primit si cadou - model de masina noua, foarte placut.

Image

Vanda wrote:Salut. Merci, Alina, toți zic să seamănă cu soțul ))

eu pe sot nu l-am vazut ))) zimbetul e al tau si inca ceva, nu inteleg ce, dar la prma vedere iti dai seama ca sunt ale tale

cum se simt azi?
ihtus

Postby Vanda » 03 Dec 2015, 16:49

Mai binișor, mulțumesc. Prima noapte dormită mai bine ca de obicei. Azi am fost la ORL, a scos antibioticul, a prescris alt sirop de tuse.Fata a doua încă cu febră, dar deja de mâine aștept ameliorare. Aaa, prima fată e cu dop într-o ureche.
Vanda

Postby ihtus » 03 Dec 2015, 23:02

у меня растёт моя дочь
она собирается организовать с подружкой сбор средств и новогоднюю ярмарку хэндмэйда в школе для семьи где папа растит сам 5х детей
я в таком приятном шоке, пока ничего не знаю, только приехала, выясню у учительницы и постараюсь помочь конечно
но очень-очень приятно
ihtus

Postby Laura » 03 Dec 2015, 23:14

Alina, in general legea spune ca parintii raspund penal, daca copiilor li se intampla ceva, fiind lasati singuri pana la 12 ani.
Dar tot legea spune ca aceasta varsta este exeplmpificativa, caci, daca copilul dr varsta mai mica, stie ce sa faca in situatii cand parintii lipsesc, atunci e ok.
Noi avem vecini foarte ok si i- am zis si lui Daniel ca, in caz de ceva foarte grav, sa bata la usa la oricare dintre ei.
Te inteleg perfect cu sentimentul de mandrie pentru Milena. Si eu anul trecut eram tare mandra de clasa lui Daniel. Aveau ei ceva bani stransi din una-alta si au pus la vot ce sa faca cu ei - sa cumpere ceva carti/ jocuri pentru clasa, sa meaga la inghetata/ cofetarie sau sa faca o fapta buna pentru cei mai putin fericiti. Au ales ultima varianta si au cumparat, printr- o organizatie care se ocupa cu asa ceva, o capra pentru un sat din Africa.
"Anii ridează pielea, dar renunțarea la ideal ridează sufletul."
George Enescu
Laura

Postby Vanda » 03 Dec 2015, 23:26

Milena ta e foarte bravo, si bravo e mama ei ca a crescut asa fată. Atâta lume necajită, trebuie sa ne crestem copiii sa fie darnici si saritori la nevoie.
Vanda

Postby ihtus » 03 Dec 2015, 23:33

Laura, poate in germania e mai strict, eu nu stiu, doar din spusele ei.

multumesc, fetelor
pe mine chiar m-a impresionat ce a spus
ihtus

Postby micaela » 03 Dec 2015, 23:46

Felicitari Alina :) - se vede ca e surcica nu sare departe de trunchi :)
micaela

Name: Di

PreviousNext

Return to Diverse | Обо всём