Ce mai faceti? | Как дела?

Re: Как дела? болталка

Postby ihtus » 10 Dec 2015, 12:08

'neata! am ajuns si eu la o cafea cu internet
Daniele, Tagaer? vazusem la ei mai multe de asa tip, port de la ei camasi de napte scurte, imi place calitatea (неубиваемые) si culorile isi pastreaza.

Laura, la noi oamenii nu ramin in statie, indiferent citi erau, toti incap ))))))))))))
...Выкинуть хлам из дома и старых позвать друзей...
ihtus

Name: Alina

Postby Vanda » 10 Dec 2015, 14:12

Vine apocalipsa în Chisinau. Ați auzit de aceasta? :

http://sputnik.md/moldova/20151210/3581647.html
Vanda

Name: Daniela

Postby ihtus » 10 Dec 2015, 15:25

nu am vazut, am scapat din vedere
sper ca vor face ceva, daca au sesizat problema...

Vin de la scoala, pe drum un domn m-a intrebat daca vreau sa cumpar strampi pentru copii cu 40 lei bucata (strampi cu махровка). Aveam doar 50 cu mine si m-am uitat ce are, mi-au parut destul de bune si pretul mic de tot (eu am luat Дюна cam aceeasi calitate cu 110 lei). Am cumparat o pereche sa incerc si am luat si contactul lui, vine si in alta regiune a orasului daca cumva aveti nevoie. Mi s-a parut omul cumsecade, vorbeste calm si politicos, am impresia ca are nevoie de bani.
069385867 Руслан

Image

Image

Image

Image
ihtus

Postby micaela » 11 Dec 2015, 00:12

Vanda wrote:Vine apocalipsa în Chisinau. Ați auzit de aceasta? :

http://sputnik.md/moldova/20151210/3581647.html

deja nu mai vine, s-au apucat de reparat digul

si eu cu gutuie de dimineata, le-am procurat si cu ele la serviciu, am umplut biroul cu mirosul lor girl_in_love
macar asta sa imi dea puteri sa-mi treaca raceala si nebunia de la serviciu. unde sa plec sa nu ma mai simt vintic in sistem?
micaela

Name: Di

Postby Tinka » 11 Dec 2015, 10:34

Я так последнее время замоталась, что даже не заходила...

Хочу снега, хочу Новый год....
И вообще я плохо спала этой ночью. До 4 утра ребенка животик болел, а потом он уснул, но уже я спать не могла.
Сижу и думаю, мог ли его болеть от замы молдавской (я варила на обед)?
Tinka

Name: Valentina

Postby Vanda » 11 Dec 2015, 13:52

Tinka wrote:Сижу и думаю, мог ли его болеть от замы молдавской (я варила на обед)?

Nu cred.
Sau, poate dacă era acră ar fi putut să dea dureri.

Avem pe forum fete din America? Am citit istoria fetiței arse care dorește de Crăciun felicitări din toată lumea. Vreau să trimit dar nu știu cum trebuie de scris corect adresa. Pe net așa informație: Safyre P.O.Box 6126 Schenectady NY12306. Atâta e deajuns ca să ajungă din Moldova la destinație?
Vanda

Postby ihtus » 11 Dec 2015, 13:57

Natasha Shokoladka e din SUA
ihtus

Postby Vanda » 11 Dec 2015, 13:58

Natasha Shokoladka, aștept răspunsul tău. ))
Vanda

Postby Dharma » 11 Dec 2015, 14:49

Eu recent am trimis niste felicitari in Sua , adresa cred ca e compelta , mai trebuie sa scrii si numele fetitei .
Dharma

Postby Vanda » 11 Dec 2015, 16:04

micaela wrote:altoirea e atunci cind se ia o ramura de la o planta roditoare si se "lipeste" de planta noua
se taie un pic coaja apoi se pune bandaj
la trandafiri se poate de facut asa, la pomii fructiferi
imi pare ca la dendrariu sau la gradina botanica se poat de intrebat de butasi pentru altoire

r

MUlțumesc pentru lămuriri.

Am trimis eu scrisoarea, am scris așa cum era inf. pe pagina ei, doar am adăugat USA. Sper să ajungă.

Image
Vanda

Postby Vanda » 11 Dec 2015, 17:24

Am citit articolul acesta, am început a plânge. e groaznic prin ce trece mama fetei

http://www.jc.md/lume-soro-lumenebuna-v ... i-in-urma/
Vanda

Postby Dharma » 11 Dec 2015, 18:25

Daniela , eu de asa o fata auzisem inca vara trecuta . Era scris undeva pe grup exact ca in textul care l-ai dat . Dar faza era ca acea fata era dusa cu pluta si nu accepta ajutor de la fetele care au remarcat-o . Nu cunosc detalii daca sincer , vara trecuta am petrecut f putin in Antalya .
Dharma

Postby ihtus » 11 Dec 2015, 22:57

Si eu tin minte dupa ce a aparut filmul s-a vorbit mult despre acest caz, nici nu banuiam ca nu a fost cercetat pina acum.

Azi am vazut doua situatii amuzante la scoala. Am venit la timp, dar ei s-au cam retinut cu petrecerea lor. Ei au planificat, s-au pregatit, si-au impartit responsabilitatile, au condus-o. Si profesoara noastra ii supraveghea doar, ca sa-i lase sa ia totate deciziile fara ea si sa se simta maturi si responsabili de ce fac.
Mai pe scurt ))))
Au facut jocul cu scaune, unde e pusa muzica, toti alearga si cind se opreste muzica ocupa cite un scaun fiecare. Cel ce ramine iesa cu un scaun. Au facut copiii vreo 4 tururi, pina au observat, ca scaune tot scot, dar oamenii nu girl_haha

si a doua
Un baiat a adus briose si erau aranjate toate pe o tava, care era pusa nu foarte bine la capatul mesei, si o fata a rasturnat-o intimplator, jumatate a cazut pe podea. Noi 2 mame si cu profesoara ne-am facut ca nu vedem, asteptam ce vor face.
S-au aranjat in jurul lor in cerc, atent le-au strins de pe jos, au pus pe tava si se uita. La briose, unul la altul. S-au sosotit nu stiu ce si cind ii vedem, au luat cite o briosa si au mincat linistit.
Poate e cam dubioasa decizia, dar e a lor comuna si mi-a placut mult cum a procedat profesoara. (am chicotit si noi acolo, doar sa nu ne observe copiii)
ihtus

Postby Vanda » 11 Dec 2015, 23:23

)))
Regula celor 5 secunde au respectat-o? :)
Vanda

Postby ihtus » 11 Dec 2015, 23:30

ehe, inca ce operativ )))
ihtus

Postby ihtus » 14 Dec 2015, 21:11

Azi am facut planuri de evenimente pentru urmatoarele 6 luni, daca totul se a aranja bine, vom avea trei evenimente mari. Dupa sarbatori ma apuc de lucru intensiv, pina atunci imi mai ordonez casa si arunc la maximum sa nu ma implic mult in lucru prin casa.
ihtus

Postby micaela » 15 Dec 2015, 00:34

ajutati-ma!! cum sa scap de nevoie ?)))

acum am copt placinte cu bostan si nu ma pot opri))) decit sa stau la bucatarie mai bine in fata monitorului - deja pe a treia am mincat-o ))))
micaela

Name: Di

Postby Vanda » 15 Dec 2015, 09:30

Cum eu de ieri am zis ca nu mai mananc dupa ora 18. Aha, la 7 jum mancam bastonase, privind stirile.
Vanda

Postby ihtus » 15 Dec 2015, 17:03

of, fetelor, pe mine la piine ma trage, chifle, dulciuri

))) ma uit aici http://www.adme.ru/tvorchestvo-fotograf ... s-1130910/
noi cu a treia de jos am zburat, si sotul confirma
o tinem minte, pentru ca peste citeva zile ne-am intilnit cu ea la supermarket si ne-am recunoscut reciproc (am avut copii galagiosi in avion, cred ca toata lumea ne tinea minte)))))
ihtus

Postby Dharma » 16 Dec 2015, 01:18

Eu ceai , cafea de citiva ani beau fara zahar .. Uneori in cafea adaog lapte .. Si imi place mult cafeaua fiarta . Eu sunt in minus de pana la nastere dar grasimea asta .. Off !

Da copilul meu e deprins cu zborurile si daca zborul e mai lung de o ora doarme ca mieluselul . Daca e scurt , se uita pe geam , se joaca cu jucarii ( eu gatesc ceva nou ) , un ceai mai bea , ciuguleste ceva si ajungem la destinatie . Doar cind scade altitudinea il supara urechile , dar asta si pe cei maturi ii deranjeaza .
Dharma

PreviousNext

Return to Diverse | Обо всём