Ce mai faceti? | Как дела?

Re: Как дела? болталка

Postby ihtus » 20 Jun 2015, 14:14

Я в центре, тут в парке Штефана 3 мероприятия одновременно. Приеду домой скину фоточки
...Выкинуть хлам из дома и старых позвать друзей...
ihtus

Name: Alina

Postby neea » 20 Jun 2015, 18:19

а мы были на мероприятии "карапузы на старт" от комсомолки ))
neea

Postby ihtus » 21 Jun 2015, 10:02

Юль, фоточки есть? давай в темку, а я поищу со смартстарта и добавлю

вижу гонки ползунков становятся популярными ))) мы же тоже делали в прошлом году
ihtus

Postby neea » 21 Jun 2015, 10:25

я не фоткала, нет сил и фоткать и за малой бегать ))
комсомолка в прошлом году тоже делала, так что это их II забег. правда, не помню кто в прошлом году раньше делал, кп или ты )
neea

Postby ihtus » 22 Jun 2015, 14:21

Сегодня у меня день фоток )))
Это субботние из парка Штефана

Ziua refugiatului

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
ihtus

Postby ihtus » 22 Jun 2015, 14:41

Кришнаиты

Image

Image

Image

Image
ihtus

Postby ihtus » 22 Jun 2015, 14:43

Saptamina mondiala a energiei durabile

Image

Image

Image

Image
ihtus

Postby LadyDi » 22 Jun 2015, 19:17

A fost cineva din voi la festivalul Levanticai?
LadyDi

Postby neea » 23 Jun 2015, 08:41

мне цены на билеты на лавандовый фестиваль показались заоблачными. Поэтому я отложила эту идею.
Они предлагали билет для 2х взрослых за 450 лей
+ 50 лей транспорт на одного взрослого в одну сторону (у нас нет машины) = 200 лей

650 лей - только чтоб туда попасть и потом же там наверняка что-то купить захочется.
В общем ужасно дорого, на мой взгляд.
neea

Postby LadyDi » 23 Jun 2015, 10:36

Mda, intr-adevar scump. Doar pentru a vedea cimpul de levantica si a cheltui ani pentru ceea ce se va vinde acolo, e scump.
Am fost anul trecut la festival medieval. Sincer am ramas tot dezamagita. Achiti intrarea, ca sa vezi ceva e imbulzeala mare, In 20 min am inconjurat tot complexul si nu ai ce face... Practic achiti bani la intrare ca sa cheltui triplu inauntru. Ma gindesc ca ar trebui intrarea sa fie gratuita sau macar pretul biletelor mai mic.
In cea mai saraca tara din europa, se fac evenimente scumpe.
LadyDi

Postby ihtus » 23 Jun 2015, 11:24

Cel mai interesant, ca astfel se stringe mai multa lume decit daca ar fi gratuit. Imi amintesc de "La cirese" din anul trecut, am achitat 200 lei pentru o plimbare galagioasa in gradina botanica, nimic deosebit.
Mentalitatea noastra considera ca daca e scump, inseamna ca isi merita banul.
Chiar cind am intrebat de preturi la physioline pentru tine, Diana, mi-au zis ca la inceput au pus prima sedinta de proba gratuita si nu venea nimeni! cind au pus pretul, a inceput sa vina lumea. Iata asa.
ihtus

Postby LadyDi » 23 Jun 2015, 13:22

:)) Unora le place sa cheltuie. Dar daca sincer, sa fi fost in Moldova, nu avea cum sa imi permit sa merg la festivaluri. Pentru mine e inca paradox de unde au moldovenii bani pe atita lux. E prea mare diferenta dintre clasa bogata si cea mijlocie din Moldova. De cei saraci nici nu pomenesc :((
LadyDi

Postby ihtus » 23 Jun 2015, 14:13

Unii chiar daca nu au de unde, cheltuie mai mult decit isi permit, pt a mentine o imagine in ochii altora, economisesc in alta parte.
ihtus

Postby ihtus » 01 Jul 2015, 11:28

какая прелесть )

Image
ihtus

Postby ihtus » 01 Jul 2015, 22:17

Моя малявка истинная женщина. Растит на планшете кошечку и все заработанные в игре монетки тратит на виртуальные помады для кошки ))) В этот раз синяя
ihtus

Postby LadyDi » 03 Jul 2015, 13:15

ihtus wrote:Моя малявка истинная женщина. Растит на планшете кошечку и все заработанные в игре монетки тратит на виртуальные помады для кошки ))) В этот раз синяя

Lady :)
Da eu iata am ramas dezamagita. Nu imi plac dublele standarte. Nu imi plae sa observ cum cineva incearca sa ma scurga de bani. Intotdeauna incerc sa fiu corecta, nu negociez pretul. Des ma folosesc de serviciile unei persoane, as putea spune client fidel. O data am observat ca mie imi ia mai scump ca altora, dar am trecut cu vederea. Ieri am rugat o prietena sa intrebe cit costa lucrul care il vreau eu, si am intrebat si eu. Mie mi s-a oferit un pret mai mare. Nu e vorba in bani, dar in atitudine. Am ramas dezamagita :(
LadyDi

Postby Diunik » 03 Jul 2015, 14:51

Алинка, мои зайцы зоопарк завели и разводят разные породы, скрещивают их...а вырученные деньги тратят на тренера, обустраивают площадь. Иногда забывают забирать от тренера готовую зверушку и ночью как мяукнет кто-то..я вскакиваю и вывожу зверя в зоопарк...Вот так живем с виртуальным зверинцем)))

А, еще хохма была..в игре Том он мяукал когда хотел кушать, в туалет..и мои играли играли а потом муж забрал планшет с собой в самолет. Рассказывал, летит, летит...расслабился на автопилоте и тут начинает кто-то яро мяукать...(Том писать хотел)..он с пилотом так перепугались...А пилот спрашивает: Ты че с кошкой в чемодане пришел? а мой: Блин, малые...))) Вечером на влетело, игру стерли(((
Diunik

Name: Nadin

Postby ihtus » 03 Jul 2015, 19:25

Diana, dar nu din Moldova e mesterita? si iti pune preturi speciale pt ca esti peste hotare si ii pare ca ar trebui sa ai pret de turist?

Надюш, а у нас оба планшета в спальне заряжаются ночью. И как начинают просыпаться кошки ))) две Анжелы и два Тома girl_impossible
Я уже и купать их научилась и кормить если ооочень надо. А вчера забрала с собой в город планшеты и пульты от телевизора, чтобы дети хоть немного поиграли в нормальные человеческие игры, так на встрече у меня в сумке кот мяукал girl_haha Хорошо хоть все свои, понимающие, был повод посмеяться.

Доля мамская, она такая :deti
ihtus

Postby LadyDi » 04 Jul 2015, 18:24

ihtus wrote:Diana, dar nu din Moldova e mesterita? si iti pune preturi speciale pt ca esti peste hotare si ii pare ca ar trebui sa ai pret de turist?

Надюш, а у нас оба планшета в спальне заряжаются ночью. И как начинают просыпаться кошки ))) две Анжелы и два Тома girl_impossible
Я уже и купать их научилась и кормить если ооочень надо. А вчера забрала с собой в город планшеты и пульты от телевизора, чтобы дети хоть немного поиграли в нормальные человеческие игры, так на встрече у меня в сумке кот мяукал girl_haha Хорошо хоть все свои, понимающие, был повод посмеяться.

Доля мамская, она такая :deti

Da, e din Moldova. E practic numai la ea comand, de asta si mii obijduitor.
Iata eu probleme cu motanii nu am :)) De la un timp copii si-au pierdut interesul pentru Ipad-uri si nu prea stau in ele. Acum ca e soare afara, copii se joaca in curte. Seara deja privesc filme si nani.
LadyDi

Postby ihtus » 05 Jul 2015, 00:39

Eu sunt nevoita sa le limitez uneori (((( le-a facut cadou taticu la fiecare cite o tableta cu gindul ca una va citi si cealalata va juca in jocuri de dezvoltare, descarcate de noi.
Ei da... sunt pline cu tot felul de lucruri inutile.

Noi azi am avut targ, m-am vazut cu fetele, am comunicat mult. Am venit extraobosita si la urma am vazut ca am stricat inregistrarea pe forum cind am pus uele chestii.
Acum am de stat sa caut cum sa restabilesc.
Mor de ciuda, de asta si nu am chef sa scriu ((((
ihtus

PreviousNext

Return to Diverse | Обо всём