Ce mai faceti? | Как дела?

Re: Как дела? болталка

Postby ihtus » 29 Dec 2015, 20:13

Спасибки!
Оф.. проехалась в троллейбусе. Пыталась место уступить девушке, а у неё куртка такая обманчивая оказывается ai:
...Выкинуть хлам из дома и старых позвать друзей...
ihtus

Name: Alina

Postby Tavi » 29 Dec 2015, 21:04

Сейчас смотрю у многих такие куртки у низу расширяются, не знаю как им не задувает
Tavi

Name: Танюшка

Postby Vanda » 04 Jan 2016, 01:14

Da eu sunt fericita. Fina mea a nascut! N-am rabdare sa o tin in brate, e micuta de 2800 gr.
Vanda

Name: Daniela

Postby Tavi » 04 Jan 2016, 01:36

Vanda wrote:Da eu sunt fericita. Fina mea a nascut! N-am rabdare sa o tin in brate, e micuta de 2800 gr.

Поздравляю! В нашей семье тоже радость- моя сестричка двоюродная родила девочку в новогоднюю ночь, по нашему времени уже настал новый год, но так как она в Канаде там был еще 2015. У сожалению мы не сможет скоро подержать на ручках, далеко они. Девочку назвали Сара-Мария.

Мы сегодня были в Бендерах, какая же красивая там елка, ощущение сказки и настоящего праздника, все в огнях, играет новогодняя музыка. No comment Что происходит на кишеневской площади, сравнение просто невозможно.
Tavi

Postby ViVe » 04 Jan 2016, 01:46

Felicitări bebelinelor născute și rudelor fericite ;)

Eu stau cu burta în sus. Trei zile de ronțăială nebună! Nu mai pot. Mă întorc la Chișinău și fac cură de slăbit. Alina, dă-mi niște sfaturi. Ai amintit nu știu unde minus 3 kg în scurt timp....
ViVe

Name: Victoria

Postby Laura » 04 Jan 2016, 12:50

La multi ani in noul an!!!
Am aparut si eu la orizont.
De Craciun si revelion am fost plecati la munte, in padure, rupti de civilizatie, fara retea la telefon, fata tv, numai noi si natura, foc cu lemne in soba. Frumusete, ce mai. Pacat ca zapada n- a fost, dar tot a fost ok.
Felicitari fetelor pentru nou nascuti.
Azi ar fi trebuit sa fiu la serviciu, dar m- am ales cu o infectie urinara si stau in concediu de boala.
"Anii ridează pielea, dar renunțarea la ideal ridează sufletul."
George Enescu
Laura

Postby ihtus » 04 Jan 2016, 13:58

'neata fetelor!
M-am pierdut si eu in viata reala de sarbatori, mi-a venit fratele si parintii, pe 2 am plecat noi cu sot, copiii si fratele la Iasi, am venit ieri seara tirziu. Am vizitat Iasul dupa 15 ani de la vizitele precedente, dar era foarte rece sa studiem orasul. Am stat mai mult la mall sa distram copiii si la un complex turistic care are si el distractii pentru copii. Ei, si noi maturii prin magazine, m-am scapat la carti girl_impossible Ne-am pimbat un pic doar sa le arat fetelor palatul, dar e inchis la restaurare. Si la teatru de papusi vroiam, insa e in vacanta.

Daniela, felicitari cu finuta! zici ca e micuta, ale mele erau 2680 si 2780 ))) da tu doua mai mari ai nascut?

Таня, поздравляю с племяшкой! А я нашу ёлку и не видела совсем в этом году, как-то перед НГ не успела, и после не сложилось. Если вдруг снег пойдёт, может и выберемся.
Оф, малая каждое утро бежит посмотреть в окно, пришёл "Новый год" или нет (новый год - это снег, для неё ещё не наступил).

Victorita, am mincat de 5-6 ori pe zi cite putin cu diferenta de 2-3 ore, asteptam sa mi se faca foame. Primele zile multe mere, curmale. Si am baut mult. Acum am mai pus un kg si in total trebuie sa scap de 3 pina la greutatea confortabila. Poate facem tema aparte si ne apucam impreuna?

Laura, sanatate!!! este si un plus in asta - ti-ai intins vacanta )))
ihtus

Postby Olya » 04 Jan 2016, 14:04

Salutări și din Nurnberg!
Aici iarna e în toi, zăpadă și -2 )) Văd multă lume făcând oameni de zăpadă), cu copilași la plimbare.
Elevii revin la școală pe 7 ian, deci ei încă-s în sărbători.
Olya

Name: Olya

Postby Laura » 04 Jan 2016, 14:09

Alina, ce fain ca ati avut o iesire din asta.
Olya, te invidiez, la noi e frig -5, dar fara niciun fulg de zapada.
"Anii ridează pielea, dar renunțarea la ideal ridează sufletul."
George Enescu
Laura

Postby ihtus » 04 Jan 2016, 14:11

La noi ieri era -12 cind am venit, la Iasi -13 si nici nu miroase a zapada. Parca se promite pe miine ninsoare slaba, dar nu le spun fetelor, sa nu fie dezamagite daca nu va fi.
Eu n-o astept, dupa mine as sari peste iarna daca ar fi posibil. Sau sa intru in casa in noiembrie si sa ies in martie...
ihtus

Postby Olya » 04 Jan 2016, 14:16

ihtus wrote:Eu n-o astept, dupa mine as sari peste iarna daca ar fi posibil. Sau sa intru in casa in noiembrie si sa ies in martie...

..și sărbătorile?..
Olya

Postby Olya » 04 Jan 2016, 14:18

Laura wrote:Olya, te invidiez, la noi e frig -5, dar fara niciun fulg de zapada.

Nu mă invidia că oricum diseară va ploua)))
Olya

Postby ihtus » 04 Jan 2016, 14:22

doar sarbatorile )))

ce avatar ai girl_haha
ihtus

Postby ViVe » 04 Jan 2016, 15:34

O, da, eu tot aștept senzația de foame și mă bucur mult cînd o simt. :D
Azi am nimerit pe o emisiune românească despre alimentația de după sărbătorile copioase. Nutriționistul recomanda să mîncăm salate si legume gătite, de exemplu ragu. Și să fie cît mai deverse. Mie îmi place, căci la carne nici nu mă pot uita.
De tema de slăbit nu știu... dar am în plan pt 2016 să încep în sfîrșit să merg la sala de sport....

Dar noi pe data de 1 dimineața stăteam lipite de fereastră și ne bucuram primilor fulgi din noul an. Ningea sfios, dar noi eram exaltate. Iar seara am reușit și bulgări să facem. Strîngeam de pe scaune și automobile și să ne împroșcam. ;).
ViVe

Name: Victoria

Postby Tavi » 04 Jan 2016, 16:36

Алина, если не была на елке ты ничего не потеряла. Я была у нас на елке, ребенку же надо показать. Как я пожалела об этом, мы пробежали через толпу, малый ничего красивого не увидел, покатали на карусели и домой. После этого все уши мужу прожужала, что в Бендеры хочу, вот теперь ребенок понял что он на елке был.
Tavi

Postby ihtus » 04 Jan 2016, 18:15

Да мои насмотрелись уже НГ настроения, а меня тем более не тянет. У меня как-то и ощущение праздников ушло уже, все гости разъехались, муж на работе, начались будни. И ощущение "надо что-то делать" )))

Сделала "похуделку" viewforum.php?f=82
пароль в личку всем желающим
ihtus

Postby Vanda » 05 Jan 2016, 00:54

Ninge, ninge!! Ninge, ninge, ninge!!!

Eu am nascut de 1700 si 1990 Mari de tot ))

De parola am nevoie si eu, macar vreo 5 cm de "mijloc" sa dau jos.
Vanda

Name: Daniela

Postby ihtus » 05 Jan 2016, 01:22

o, m-am uitat afara si am aratat fetelor, Tiana sta si striga "наконец-то пришёл Новый Год!!!"
ihtus

Postby Tavi » 05 Jan 2016, 02:05

Пусть хоть пару дней снежок продержится, детки так ждали его. Мой спать лег и мало снега было, надеюсь завтра обрадуется. Первого числа когда пару снежинок поролетало, позвала его к окну, так он отнеожиданности стал кричать " я не люблю нег", потом уже просил чтоб я вернула снег.
Tavi

Postby ihtus » 05 Jan 2016, 02:16

Танюш, мы завтра к стоматологу днём, а послезавтра если ещё будет снег, может погуляем вместе?
ihtus

PreviousNext

Return to Diverse | Обо всём