Ce mai faceti? | Как дела?

Re: Как дела? болталка

Postby micaela » 07 Jan 2016, 22:07

Craciun fericit!!!
Doar azi am inteles ca suntem in perioada sarbatorilor de iarna dea binelea)
asa cum pe 2-3 ian. am fost la serviciu de nevoie

dupa dejun fata a iesit afara nu i s-a primit sa faca un om de zapada ca e prea aspra si se farima in miini, dar a facut la ingerasi prin toata ograda girl_impossible
pe la amiaza mi-au venit nepoteii sa ne colinde, s-au incalzit un pic, apoi au luat-o si pe cea mica, avem o nana nu departe si au colindat-o trustrei girl_in_love

eu nu am avut rabdare, am iesit afara cu aparatul foto sa-i intilnesc, ei si картина маслом ...ii vad ca deja se bat cu zapada
asa cum eu nu sunt departe de mintea lor ))) dupa ce le-am facut citeva poze de departe, intru si eu in joaca, apoi si sotul
mai pe scurt trei prichidei de 6-10 ani si inca doi tipa "oameni adulti" fugeam in jurul casei cu zapada in miini si ne improscam

ei si dupa, am intrat in casa sa uscam manusile si caciulele
cit de putin ii trebuie unui copil sa se simta bine, dar si unui adult de altfel
miine plecam la teatru apoi la bunei
micaela

Name: Di

Postby Olya » 08 Jan 2016, 20:05

Ce frumos)
Uneori îmi vine dorul de zăpadă, când văd poze sau când vă citesc cum descrieți)
Aici mai mult de două zile nu a stat , azi au fost +6 și soare..)
Azi am fost la școală la fiica mai mare. Profa o laudă, iar mie - balsam pe suflețel)
Olya

Name: Olya

Postby ihtus » 09 Jan 2016, 16:23

Noi doua zile la rind venim "murate" de afara ))) in ograda nu e nimeni, si masini mult mai putine, probabil multa lume e plecate pe la rude. Au facut si "ingerasi" ))) dar baba de zapada nu am reusit s-o facem, nu se lipeste zapada.

Fetelor, ati vazut? O butelie de gaz a explodat intr-un local in apropiere de Piata Centrala. 3 persoane in stare GRAVA, la REANIMARE, 10 - cu leziuni pe maini, picioare si fata. 17 RANITI
...Выкинуть хлам из дома и старых позвать друзей...
ihtus

Name: Alina

Postby Сова » 09 Jan 2016, 20:05

И ничему не учатся, не первый же раз. Сансити, Джамбо, кто следующий? Вот людей очень жалко, они просто поесть пришли и такая трагедия. За что??? Они в чём виноваты? С заведения сдерут штраф, может прикроют, но никто не ответит за здоровье людей.
Сова

Name: Света

Postby ihtus » 10 Jan 2016, 00:43

О, пропажа! ты где загуляла?

про взрыв... все виноваты, не только владельцы
и пожарники, которые не проверили или закрыли глаза на тот баллон, возможно за вознаграждение или просто по лени
всё взаимосвязано, одни берут, потому что другие дают... а первые наглеют и в следующий раз уже открыто намекают
а страдают люди, которые не имеют к этому никакого отношения
ihtus

Postby Dharma » 11 Jan 2016, 18:02

Pe linga cafenea , mai e si cazul de la Peresecina .. Pentru o parcare neregulamentara au platit oamenii cu viata , prea scumpa lectie .
Dharma

Postby ihtus » 11 Jan 2016, 18:23

Eu de doua zile ma gindesc la cazul acesta... Si in ambele cazuri lumea tinde sa invinovateasca pe cei de la conducere. Si altcineva nu e de vina ca s-a oprit nu la locul lui prin ceata, altul ca a zburat pe drum lunecos cu viteza... Nu e de vina cei ce au dat mita la pompieri sa nu-i verifice balonul, si nici pompierii ca au luat-o sau pur si simplu le-a fost lene sa-si faca lucrul cumsecade.

Cite vieti distruse in 2 zile. Si la Riscani inca un om a murit. Mie asa mi-e frica uneori sa merg pe drum dupa asemenea noutati, ca poti sa fi de 1000 ori responsabl, dar nu te scapa.

Of fetelor... nu e filosofie, am trecut la 18 ani printr-un accident groaznic, in care au murit 2 persoane din cauza alcoolului. Cei din masina care ne-a lovit, ambii. Mi-a ramas amprenta pe toata viata, mi-a trebuit mult timp sa indraznesc sa merg la scoala auto si aproape un an sa indraznesc sa ma urc la volan fara insotitor.
ihtus

Postby Vanda » 11 Jan 2016, 19:41

E groaznic și foarte trist, dar nu sunt autoritățile de vină ... părerea mea. Și doamna care a decedat cu copilul este nașa unei cunoscute. (((
Vanda

Name: Daniela

Postby Сова » 11 Jan 2016, 20:02

ihtus wrote:О, пропажа! ты где загуляла?

про взрыв... все виноваты, не только владельцы
и пожарники, которые не проверили или закрыли глаза на тот баллон, возможно за вознаграждение или просто по лени
всё взаимосвязано, одни берут, потому что другие дают... а первые наглеют и в следующий раз уже открыто намекают
а страдают люди, которые не имеют к этому никакого отношения

Загуляла, ага. Навалилось перед праздниками работы, а потом по родственникам у всех оливье попробовать надо. А вообще в Багдаде всё спокойно.
Сова

Name: Света

Postby ihtus » 12 Jan 2016, 09:35

Привет всем! я в строю, закончились каникулы и мой "отпуск". А так ничего не хочется )))

У нас новая учительница, понравилась и детям и мне, и тем мамам с кем я успела увидеться. Надеюсь дотянем год без приключений.
ihtus

Postby Vanda » 12 Jan 2016, 15:00

Salut! Fetele, de unde pot cumpăra o barcă?!! Simt eu că trebuie să las mașina și să merg cu barca prin oraș. girl_impossible

sau așa: kover: sau așa girl_witch
Vanda

Postby ihtus » 12 Jan 2016, 15:01

La Metro erau vara, poate mai au pe la depozit? girl_haha
ihtus

Postby Tavi » 12 Jan 2016, 15:23

Алина, а меня такое же состояние. Прошли праздники надо работу снова искать, но после нескольких неудачных вариантов не хочется, вот депресняк зимний. Завтра на курсы румынского иду, хоть чем то полезным займусь.
Еще у меня муж с поломаным пальцем на правой руке,фаланги кончик на указательном. Прищемил дверью машины.

Из хорошего...хвастаюсь, мой люминарк
Image
Надеюсь будет видно
Tavi

Name: Танюшка

Postby Tavi » 12 Jan 2016, 15:30

Tavi

Postby ihtus » 12 Jan 2016, 15:56

Классный приз получился! и довольно-таки много вышло выбрать, пусть послужит тебе долго
Я тааак боюсь за пальчики детей, когда закрываю машину, сто раз перепроверю, где ручки. Как он так умудрился? Сам?
ihtus

Postby Vanda » 12 Jan 2016, 16:42

Uh, numai mi-am imaginat cum e să-ți prinzi degetele și am amețit.
Vanda

Postby ihtus » 12 Jan 2016, 16:58

Девочки, какие знаете быстрые конкурсы? такие, чтобы не зрелищные, чтобы могли по одному-два участника "отметиться" и записать результат. а потом по результатам уже выбрать победителя?
и чтобы не бегать-скакать и тд, за столом провести можно было

у меня 4 пока, но 3 прошлогодние
ihtus

Postby Tavi » 12 Jan 2016, 17:07

ihtus wrote:Классный приз получился! и довольно-таки много вышло выбрать, пусть послужит тебе долго
Я тааак боюсь за пальчики детей, когда закрываю машину, сто раз перепроверю, где ручки. Как он так умудрился? Сам?

Да много вышло , скидки хорошие, еще на фото забыла выставить коробочку для ланча, но у нас в ней фломастеры уже поселились.

Пальцы это он постарался, говорит дверь не закрывалась, два раза, на третий он со всей дури хлопнул. Неделю уговаривала к врачу пойти, вчера наконец пошел и на снимке результат( гипс в таком случае нет смысла ставить, просто два пальца бинтуем.
Tavi

Postby ViVe » 12 Jan 2016, 17:59

Alina, ai in vedere distractii cind ai oaspeti?
ViVe

Name: Victoria

Postby Dharma » 12 Jan 2016, 18:07

Tavi , frumoasa vesela si deodata atatea noutati la bucatarie , ce placut trebuie sa fie .

La mine vara aceasta baiatul si-a strins degetele intre usa , asa incit i-a cazut unghia . Nici nu vreau sa imi amintesc cum ii faceam pansamente ...
Dharma

PreviousNext

Return to Diverse | Обо всём