Ce mai faceti? | Как дела?

Re: Как дела? болталка

Postby ihtus » 12 Jan 2016, 18:21

ViVe wrote:Alina, ai in vedere distractii cind ai oaspeti?

nu-nu
fac schema pt Mother's day, Daniela imi pare ca a fost anul trecut
Si ideea e in mai multe concursuri mici concomitent, dar participantii sa nu fie obligati sa stea la aceeasi masa in acelasi timp, si e putin spatiu. La cele creative am renuntat, multa fotiiala cu ele si e dificil sa alegi cea mai reusita lucrare dupa tipetele spectatorilor, mai bine concursuri cu rezultat vizibil, care poate fi cronometrat sau asa ceva.
...Выкинуть хлам из дома и старых позвать друзей...
ihtus

Name: Alina

Postby micaela » 12 Jan 2016, 21:53

Vanda wrote:Salut! Fetele, de unde pot cumpăra o barcă?!! Simt eu că trebuie să las mașina și să merg cu barca prin oraș. girl_impossible

sau așa: kover: sau așa girl_witch

la Domus era un magazin pentru pescari, aveau si luntre ))

uff, nu-mi spune
ne trebuie amfibie, dintre acelea cu perna de aer
ziua fac viraje printre balti si tresari la fiecare masina linga carosabil, iar seara deja trotuarele sunt ca pe patinoar
micaela

Name: Di

Postby Tavi » 13 Jan 2016, 01:21

Порадовались мы снегу три дня, а теперь дотянули бы до весны.
Мы без машины, муж отогнал ее на сервис в тот день когда палец прижал, спрашиваю что с машиной? Отвечает не знаю, мне все равно, пусть я сервисе стоит там сухо и тепло.....что то я подозреваю он обиделся на нее за нанесенные увечия.
Я бы не отказалась от лодки, у ребенка истерика сегодня что санки не едут. Я дико растроена сапоги мои протекают, дырок нет, а воду эту не выдерживают, обидно им только второй сезон. Купила спрей водооталкиваюший , с ним заметно меньше мокнут. Снашей дорожной обстановкой ни одна качественная обувь не выдержит.
Tavi

Name: Танюшка

Postby ViVe » 13 Jan 2016, 01:59

Хммм, а я все думаю каким средством обработать обувь этой зимой?... Всякие экспресс-крема типа силвер не хочу, больше портит кожу сапог....воск Salton оставлял белену на обуви... Хожу как зомби по супермаркетам и ищу...
ViVe

Name: Victoria

Postby ViVe » 13 Jan 2016, 02:05

ihtus wrote:nu-nu
fac schema pt Mother's day, ....

Ааа, тогда я не в курсе :( Mie îmi trebuiesc de celea pt oaspeți, de-amu voiam să întreb de ideile tale ai:
ViVe

Postby Tavi » 13 Jan 2016, 10:02

ViVe wrote:Хммм, а я все думаю каким средством обработать обувь этой зимой?... Всякие экспресс-крема типа силвер не хочу, больше портит кожу сапог....воск Salton оставлял белену на обуви... Хожу как зомби по супермаркетам и ищу...

Я не заморачивалась и купила первый попавшийся спрей фирма Vilo, не знаю на счет вреда, протекают меньше, надо поискать народные средства
Tavi

Name: Танюшка

Postby micaela » 13 Jan 2016, 10:47

ViVe wrote:Хммм, а я все думаю каким средством обработать обувь этой зимой?... Всякие экспресс-крема типа силвер не хочу, больше портит кожу сапог....воск Salton оставлял белену на обуви... Хожу как зомби по супермаркетам и ищу...

in ultimul timp procuram salamander ceara neagra si transparenta
iar daca se termina folosim si uleiul de peste - trecem la metodele stramosilor nostri girl_haha
micaela

Postby Olya » 13 Jan 2016, 12:42

Și noi în MD am cumpărat spray de la Gabor (nu am reținut denumirea) și se vede cu ochiul liber cum respinge apa, chiar de pe piele întoarsă. Dar miroaseeee.... yek..
Olya

Name: Olya

Postby ihtus » 13 Jan 2016, 13:23

ViVe wrote:Ааа, тогда я не в курсе :( Mie îmi trebuiesc de celea pt oaspeți, de-amu voiam să întreb de ideile tale ai:

Chiar la masa-la masa anul acesta la jubileul lui tata meu am anuntat un cadou simbolic pentru cel, care va avea obiect cal mai original in buzunar\poseta. A cistigat cumatrul meu, care avea o clama pt par a fetitei lui.

La Tiana cizmele termo caldute care i-au tinut cald si la -15 dau drumul la apa... le-am uscat, sper azi sa avem pe unde calca pe mai uscat. Si crema pe "stofa" ceea nu prea imi inchipui.
ihtus

Postby twingirls » 13 Jan 2016, 15:34

Da la noi ninge....)
Demult nu am avut si noi asa zapada. Si la servici nu ma pot incalzi nicidecum. Caloriferele slab incalzesc, caminele nu prea ne scapa. Inca azi si myine e mai caldut afara, dar apoi iar -15. Sotul mai mult pe acasa zilele astea, in fiece zi merge la sport, iar eu cum intru in casa si mananc, nu mai am pofta sa ies nicaieri. As intra ca ursul in hibernare)
Vreau vara girl_cry2
twingirls

Name: Ludmila

Postby Кисюня » 13 Jan 2016, 16:11

La noi promit asta pe la weekend. Dimineata e polei, cred ca e rind la traumatologie. Dar acasa e cald.
Кисюня

Postby ihtus » 13 Jan 2016, 16:26

мы приплыли из школы )))
ihtus

Postby ViVe » 13 Jan 2016, 17:04

Ooo, iarna și eu sunt rudă cu urșii ))
Ieri la policlinică am văzut o doamnă cu mîna frîntă, deși afară era bine de mers, unde a găsit ghețuș?

O, Alina, asta e ceea ce trebuie! Simplu și interesant.

Mersi, fetelor, de sugestii.
ViVe

Postby ihtus » 13 Jan 2016, 19:15

fetelor, de unde sa iau semistrazuri care singure se lipesc? mici de tot
avem pe vineri Eminesciana la scoala si mi-a dat in cap sa facem arborele cu strazuri
sau e prea de tot?))))
ihtus

Postby Vanda » 13 Jan 2016, 20:25

NU știu, poate pe la birotică, gen ”Gama”?
Vanda

Name: Daniela

Postby ihtus » 13 Jan 2016, 20:31

ce e Gama? magazin?
ihtus

Postby micaela » 13 Jan 2016, 22:54

ihtus wrote:fetelor, de unde sa iau semistrazuri care singure se lipesc? mici de tot
avem pe vineri Eminesciana la scoala si mi-a dat in cap sa facem arborele cu strazuri
sau e prea de tot?))))

nu stiu)))
на вкус и цвет все фломастеры разные
eu as face cu materiale naturale, ramuri, bucatele de conuri de pin, plante frunze, maxim daca ceva mai "nareadno" cu biser negru/albastru inchis daca totusi sa fie arborele lui eminescu si sa nu banal ca cel pictat cu tus

cel mai important fetitei sa-i fie interesant ce face
micaela

Postby ihtus » 13 Jan 2016, 23:28

tu de acesta zici?
eu nu prea am experienta sa ma fitii cu materiale naturale ai: la gradinita scapam de expozitii de toamna cumparind crizanteme in vazon, era frumos si "mult in kila"

aurel-david-eminescu.jpg
aurel-david-eminescu.jpg (30.99 KiB) Viewed 619 times
ihtus

Postby Vanda » 13 Jan 2016, 23:39

Da, magazin. Da eu tot zic, daca as face - as face cu margele pentru biser.
Apropo, fetele mele azi un inceput sa faca flori din biser asa frumoase, e ziua invatatoarei sapt. viitoare.
Vanda

Name: Daniela

Postby ihtus » 13 Jan 2016, 23:47

Biserul trebuie incleiat cu ceva, si inca sa se tina. De brodat nu mai reusim, doar de sa stau o noapte intreaga eu, nu fata. Daca avem mai mult timp ((( Strazuri stiu ca exista cu partea de jos lipicioasa, ca abtibild.
Daniela, unde e magazinul? dimineata duc fetele pe la institutii si voi incerca sa caut. Daca nu gasesc, facem desen obisnuit.
ihtus

PreviousNext

Return to Diverse | Обо всём