Ce mai faceti? | Как дела?

Re: Ce mai faceti? | Как дела?

Postby Vanda » 06 Jul 2016, 17:48

Multumesc, Alina!!
Curaj, o sa se rezolve situatia. Nu i-ai in consideratie totusi alt liceu? Ma gandesc ca daca va fi acceptata sa nu aiba cumva de suferit Milena. ( ma scuzi ca intervin asa)
Vanda

Name: Daniela

Postby ihtus » 06 Jul 2016, 19:05

Daniela, vezi ca deja e principial. Pentru mine si e o incurajare si pt ceilalti. Voi avea grija sa nu fie cumva intimidata sau discriminata, dar nici nu cred ca vor indrazni s-o faca.
Ea foarte mult vrea anume acolo, si nu prea ii place ideea sa mearga in alta parte.

Azi sunt mai linistita un pic. Doamna Maia (avocatul copilului) mi-a promis ca se ocupa personal de caz. Am inregistrat oficial cererea.

Si la Bitonic am reusit sa merg, azi a fost inca un vecin cu noi, masina plina de copii. 2 ai mei + 2 baieti. Nu mai aveam locuri in spate si Milena a mers in fata pentru prima data, avea cu ce sa se laude in fata baietilor.
Cind am venit inapoi, baietii au incurcat baloanele, se certau la care a fost mai mare, le-am promis care cedeaza primul va merge in fata data viitoare. Of, am vazut si eu oleaca cum sa ai baieti ))))
...Выкинуть хлам из дома и старых позвать друзей...
ihtus

Name: Alina

Postby ihtus » 12 Jul 2016, 16:22

Fetelor, aveti vreo croitoreasa sa-mi recomandati? vreau sa prefac citeva haine, nimic dificil ca sa caut pe cineva cu "renume".
ihtus

Postby Tavi » 12 Jul 2016, 23:07

Девочки, нужна помощь. Кто бывает в Европе? Или в Румынии? очень нужно купить очки солнечные для малого из декатлона.
Сегодня муж вышел с сыном на прогулку , очки на сумку прицепил, и когда мусор выбрасывал они упали. Гуляли они долго, когда вернулись муж заметил их на дороге раздавленые ( хнык ( в общем деть не вкурсе, но лучше ему не знать, очень он их любит, срочно надо достать такие же.
Tavi

Name: Танюшка

Postby ihtus » 13 Jul 2016, 00:41

Танюш, я тоже так то зайца игрушечного, то собачку искала ))) чтобы малая не заметила
ihtus

Postby ViVe » 13 Jul 2016, 12:25

Привет. Обратись к Ирине/ary, skype ary2101
Она вроде заказывает с декатлона.
Посылку забираешь в Кишиневе, на Чеканах.
ViVe

Name: Victoria

Postby Laura » 13 Jul 2016, 12:36

Buna, noi am ajuns la Chisinau. Ieri am condus din Bubuieci pana oe V. Alecsandri, am crezut ca mor. Marcaj pe sosele nu este, fiecare conduce cum ii trece prin cap, putini semnalizeaza. Troleibuzul, cand ia curba iti taie banda, brrr. Dupa ce am parcat masina, am zis ca imi trebuie medalie - За храбрость girl_haha .
Voi cum va descurcati ?
"Anii ridează pielea, dar renunțarea la ideal ridează sufletul."
George Enescu
Laura

Postby ihtus » 13 Jul 2016, 13:43

))) Laura, bine ai venit in MD!

Noi aici ne-am invatat sa mergem, nu avem incotro.
ihtus

Postby ViVe » 13 Jul 2016, 14:02

Bun venit!

Daaa :) daca trebuie, n-ai ce face :) Eu azi prima dată am mers pe Ștefan cel Mare. Nu știu de ce mi-i frică de strada asta, mereu o ocoleam :))
Dar eu am mers pe Tighina, lîngă piață. Oooo, iată pt asta trebuie medalie. Nu mă mai bag acolo niciodată. Durdom! girl_impossible
ViVe

Name: Victoria

Postby ihtus » 13 Jul 2016, 14:37

Pe Tighina mai repede ajungi pe jos si te intorci inapoi, decit cu masina
ihtus

Postby Olya » 14 Jul 2016, 07:44

Salut! Nu am intrat de-o vreme pe aici. Sper că vă găsesc pe toate în voie bună!
Laura, eu văd că pe aici tot încep să dispară marcajele...și să apară gunoiul)) nu doar în MD.
Vreau să-m fac și eu permis de conducere german, ca să pot circula liber pe aici.
Olya

Name: Olya

Postby ihtus » 14 Jul 2016, 14:26

Salut, fetelor!
Despre marcaje, anii trecuti erau innoite in aprilie peste tot, era o placere sa mergi pe drum. Anul acesta am inteles ca Exdrupo e practic bancrot si nu are bani. Nu stiu cit e de veridica informatia, dar marcaje nu sunt (((

Miine va fi mijlocul verii, dar eu asa si nu am inteles nimic din ea.
ihtus

Postby ihtus » 16 Jul 2016, 18:21

4 ani n-am fost la policlinica, azi am mers sa le fac fetelor certificate pentru scoala, gradinita, tabara.
Am intirziat un pic, si medicul imi spune ca bine ca am venit mai tirziu, s-au batut doua femei in virsta pe coridor si nu era cea mai buna priveliste pt copii. S-au batut pentru "cine prima a venit".
offfffffffff
13645279_917841655008008_8961762604099951185_n.jpg
13645279_917841655008008_8961762604099951185_n.jpg (66.3 KiB) Viewed 926 times
ihtus

Postby Olya » 16 Jul 2016, 20:52

Medicii din policlinică urmăresc astfel de spectacole foarte des))
Olya

Postby micaela » 18 Jul 2016, 15:47

si de s-ar comporta asa doar cei in etate, dar nu,
in plus sunt o gramada de persoane care intra in cabinetul medicului cu un "eu doar cu o intrebare"
micaela

Name: Di

Postby ihtus » 20 Jul 2016, 17:42

Eu si azi am stat trei ore si jumatate, credeam ca nu mai ies. Cel mai aiurea e ca se plictisesc copii si niorlaie cam toti din coridor (((

Azi am dat de un site rusesc care foloseste poza unui medic pe care il cunosc sub un alt nume. I-am scris lui si i-am dat link, a fost foarte mirat. De asta si practic nu pun pozele copiilor pe net. Am intrat si acum pe profilul meu pe FB sa mai sterg.
ihtus

Postby Laura » 20 Jul 2016, 18:34

Buna,
Gata, am ajuns si noi duminica acasa.

Olya wrote:Laura, eu văd că pe aici tot încep să dispară marcajele...și să apară gunoiul)) nu doar în MD.
Vreau să-m fac și eu permis de conducere german, ca să pot circula liber pe aici.

Olya, mai avem si noi nemarcate, dar sunt strazi de 2 benzi, unde nu poti incurca banda ta cu a vecinului, iar la semafoare sunt peste tot marcaje de oprire, asa se incadreaza in curbe si masinile, si transportul im comun unde e cazul.
Ginoaie, da, sunt destule, de, oamenii sunt oameni, mai ales cu toata migratia asta de popoare.
George Enescu
Laura

Postby Olya » 27 Jul 2016, 19:25

MIgratia asta mă scoate deja din minți.... cu ce se petrece în jur. Mă gândesc serios ...dacă se merită să stau aici.
Olya

Postby Laura » 28 Jul 2016, 09:39

Olya, scrie pe hartie toate avantajele si dezavantajele, obiective si rationale. Si vezi ce iese la final.
Nu stii ce e mai bine, sa mori intr- un act terorist pe undeva in Europa sau pe trecerea de pietoni in Moldova. :4
George Enescu
Laura

Postby ihtus » 28 Jul 2016, 11:56

Mergeam ieri de-a lungul str. Zelinski, e plina de gunoi, chiar toata strada. Gunoi alimentar aruncat pe sub copaci si dus de vint pe unde se nimereste, oprit prin iarba. Si atit de trist si totodata gretos mi s-a facut... Doar acolo nu o singura persoana a aruncat sa ajunga la asa stare! si eu stiu cel putin 2 locuri pe dupa case pe strada aceasta, unde sunt tomberoane. Si tomberoanele la noi se elibereaza si curata regulat, nici vara nu este miros la cele pe care le folosim.
ihtus

PreviousNext

Return to Diverse | Обо всём