Multifierbator

Multifierbator

Postby LadyDi » 08 May 2015, 17:07

E un lucru bun, dar nu prea des il folosesc. Ce va place sa gatiti in el?
Practic gatesc in el doar orez cu carne (plov).
Am incercat sa coc tarta in el, dar de fiecare data il ard. Mai bine imi iese in cuptor.
Am incercat sa fac iaurt. S-a primit, dar cel din magazin e mai gustos...
Ce gatiti voi in multifierbator?
Al meu asa arata:
Image
LadyDi

Re: Multifierbator

Postby Кисюня » 08 May 2015, 19:12

La mine e Panasonic. Gatestmuuulte: carne (bucata mare copta e foarte gustoasa); supe; legume copate (cartofi su carne, sau fara; si multe altele); torturi (se primesc gustosele); terciuri. E un ajutor foarte bun la bucatarie.
Кисюня

Postby Irinka » 11 May 2015, 17:52

La fel, panasonic. Cel mai simplu si cel mai bun aparat. Gatesc cam in fiecare zi in el sau peste o zi, depinde de bucate. Cel mai bine in el iese terciurile si crupele. Orezul, hrisca, maliguta(mai mult fac terci de malai) doar aici le fac. Cartofi cu carne, orezul cu carne, carnea ce trebuie sa stea mult la copt, la fel doar aici. Sarmalele si ardeii umpluti la fel. In fiecare an plecam la munte, fara el nu ne ducem. Felul 1, iese foarte bine, mai ales ca le pui toate in aparat, si ai plecat unde ai nevoie si stai cit ai nevoie, el face mincarica si apoi o tine calda. Niciodata nimic nu mi-a ars in el. Sunt satisfacuta si recomand mereu si la altii.
Irinka

Postby LadyDi » 11 May 2015, 21:53

Super. Trebuie sa imi pun si eu "minunea" mai des la lucru :)
LadyDi

Postby Ксёмпа » 14 May 2015, 09:08

У меня панасоник мультиварка. Готовлю в ней молочную кашу (рисовую, гречневую, овсяную), получается очень вкусно. Плов, тоже только в мульте. Бисквит делала, замечательно получился. Холодец, рис для суши, тушеную картошку, и много ещё разного. Но вот борщ или суп люблю готовить по старинке в кастрюле.
Ксёмпа

Name: Оксана

Postby Creatsa » 20 Jun 2015, 22:03

Checurile toate le fac în el, budincă, terciuri mai rar,dar îmi place ca le pot programa pentru dimineață. .. Carnita, cartofi cu unt si cascaval,pilaf, ...Vreau să îl folosesc mai des, dar tare des fac mâncare rapidă, care la aragaz îmi ia mai puțin timp...
Creatsa

Postby almas » 29 Oct 2015, 11:21

у нас мультиварка redmond. очень классная. я ею очень довольна. служит нам уже 4 года. никаких нареканий. печь я в ней принципиально не хочу. для этого у меня духовка. а вот тушить обожаю-получается гораздо вкуснее, чем когда готовлю в чугунке или кастрюле.
almas

Name: Алина

Postby Olya » 29 Oct 2015, 11:47

Fetelor, totusi cum e corect in Româna - oala multifunctionala sau multicooker?
Olya

Name: Olya

Postby LadyDi » 09 Aug 2016, 16:16

Olya wrote:Fetelor, totusi cum e corect in Româna - oala multifunctionala sau multicooker?

Idee nu am :)

Eu iata am scos multicookerul din dulap si tot mai des incep sa il folosesc, imi salveaza din timp :)
:18
Azi am pregatit pastari cu pirpt de pui, dupa receta asta:
http://puzyirik.ru/struchkovaya-fasol-v-multivarke/
LadyDi

Return to Culinarie | Кулинария