Zbor de primavara?

Zbor de primavara?

Postby ihtus » 01 Mar 2017, 17:09

Gata, eu m-am trezit si am entuziasm kover: :cleaning girl_witch
Vreau sa lansez zborul de primavara de azi, sa fiu in forma si poata ii ma fi util cuiva.

Intre timp duminica m-am bagat prin dulapuri si am facut cateva liste:
- lista pt curatatorie, hainele de primavara care nu au ajuns acolo, si hainele de iarna dupa ce se terina sezonul lor
- lista de incaltaminte care trebuie procurata pt toata familia
- lista de imbracaminte care trebuie procurata pt toata familia (mai ales pt copii, ca uneori ma trezesc cu haine din care au iesit si practic nu le-au purtat sau cu 8 maiouri pt 2 fuste si nici o pereche de pantaloni), mai pe scurt sa echilibrez cumva
- lista pt cizmar (acestea le-am dus deja si le-am luat)
...Выкинуть хлам из дома и старых позвать друзей...
ihtus

Name: Alina

Re: Zbor de primavara?

Postby ihtus » 06 Mar 2017, 15:09

Nu prea aveam chef sa fac ceva fizic, eram extraobosita 2 zile, in schimb am sistematizat pozele si video de la toate ocupatiile fetelor: muzica, dans, pictura, handmade.
- am creat mape pt fiecare tip
- in ele mape pt fiecare copil
- am redenumit pozele si video, sa fie inclusa data in denumire

Am reusit sa fac a. 2016-2017, ca nu avem mult timp de cand am inceput toate acestea, insa mi-a ramas sa ma bag prin arhive sa sortez handmadeul fetelor in anii precedenti, ca sunt foarte multe poze.
ihtus

Postby ihtus » 12 Mar 2017, 03:49

7-10 martie:
Ma laud cu
- chiuvetele
- cuptorul cu microunde
- aragaz
10-15 min max pe zi, si sunt ideale

Am comandat cateva organizatoare de la ikea, si am de sistematizat mai multe lucruri de luni (pe luni au promis sa le aduca).
ihtus

Postby ihtus » 16 Mar 2017, 10:41

Nu prea imi place sa fac curatenie generala, insa zilele trecute am schimbat o parte de mobila fetelor, si am spalat toata camera inclusiv mobila veche, am reorganizat toate cartile, revistele, jocuri de masa si creative, toate chetibusurile pt creatie.
Megamultumita ))))))))

Am comandat de la ikea cateva organizatoare, azi ma bag in dulapul meu si daca mai raman libere - in debara.
ihtus

Postby ihtus » 29 Mar 2017, 20:42

Si inca o saptamana de zbor, de data aceasta in debara. Am in ea 4 polite lungi si 12 mai scurte, cat jumatate din una lunga. Am reusit sa reorganizez 9 din cele scurte, adica am sortat, am aranjat si am aruncat.
Am dus din casa cam un metru cub de ce nu mai am nevoie si e ordine in:
- jocuri de masa
- incaltaminte (deja am spalat si am asuns cea de iarna)
- jocuri pentru aer liber
- trei polite de seturi pentru creatie si dezvoltare, ca nu incap toate in camera fetelor
- o polita cu maruntisuri, le-am sortat dar trebuia sa ma mai bag acolo odata pentru aruncat
- paturi (pleduri adica)
O polita lunga e cu brad+jucarii si accesorii, acolo e aranjar din ianuarie, pot s-o bifez ca e facuta.

Vreau sa spal peretii in camera de zi+coridor+bucatarie, dar ma tem sa ma apuc de ele)))
ihtus

Postby ihtus » 12 Apr 2017, 17:02

Am ajuns sa ma bag in hartiile fetelor, tot "dosarul" Milenei din clasele primare si ale Tianei de la prima gradinita. Am sortat-aruncat-fotografiat si am pus la pastrare in 2 cutii tot ce vreau sa ramana ca amintiri. Mi-a trebuit mult curaj s-o fac, in primul rand emotional, mi-e jale sa arunc orice fitsuica desenata de ele.
Bifat.
ihtus

Return to Zbor lunar | Ежемесячный полёт