Fly pregatiri de Revelion | Fly подготовка к Новому Году

Re: Fly pregatiri de Revelion | Fly подготовка к Новому Году

Postby ihtus » 21 Dec 2015, 20:43

Tavi wrote:У меня с занавескамии проще отношения , не расшнуровываю, так закидываю достаю и не глажу , сразу на место вешаю

Таняяя! тебе можно памятник поставить! я так и сделала, повесила влажными и засомневалась, всё-таки выглядели помятыми слегка. А они отвиселись и будто я их полдня выглаживала girl_in_love
ааааааааааа, и чего я столько их наглаживала раньше girl_cry2

у меня сегодня + 2 окна и все 4 занавески
я герой!
в субботу муж пропылесосил везде, а я вручную отмыла все уголочки квартиры
уже почти можно встречать НГ
...Выкинуть хлам из дома и старых позвать друзей...
ihtus

Name: Alina

Postby Tavi » 22 Dec 2015, 00:50

:17 Да не за что, я сама раньше гладила, пока до конца догладишь в начале мятая , плюнула на это дело, главное что чистая
Tavi

Name: Танюшка

Postby Vanda » 24 Dec 2015, 09:56

Da eu am rămas în urmă ((( Fetele mele tot o țin cu concertele de Revelion, acasă practic numai venim să mâncăm și să dormim. Ieri a fost ultimul așa că de azi iarăși sunt cu voi.
Vanda

Name: Daniela

Postby ViVe » 24 Dec 2015, 11:45

Noi am răcit tustrele. Mi-am pierdut tot entuziasmul. Abia de ţin casa într-o ordine cît de cît acceptabilă ...aşa ca să nu ne înecăm în gunoaie. Doar urmăresc misiunile, dar să le fac....
ViVe

Name: Victoria

Postby ihtus » 24 Dec 2015, 12:58

Eu am adus casa in ordine si curatenie aparent perfecta si acum tot efortul e sa o mentin asa cum este. Azi am oaspeti, acum m-au sunat, ma uit in jur si chiar nu am ce sa fac, doar mincare ceva sa pregatesc.
Ma salveaza si "5тиминутное спасение комнаты" fiecare seara, cind inainte de somn pun toate lucrurile la locul lor.
La revelion am o multime de recuperat, am ramas in urma considerabil. Daca reusesc azi, fac un check-list pe misiunile de la inceput, poate reusim sa recuperam cite ceva dupa ea.
ihtus

Postby ihtus » 28 Dec 2015, 15:07

gata
numaratoare inversa

A doua oara experimentez acest sistem (primul a fost vreo 9 ani in urma) si simt diferenta considerabil. In casa e ordine perfecta, curat, decorat. Cadouri mi-a ramas inca 2 sa cumpar, meniul e facut practic integral. A ramas s-al completez putin azi si sa cumpar produse necesare.
Atit.
ihtus

Previous

Return to Zbor lunar | Ежемесячный полёт