Rochii de seara

Rochii de seara

Postby LadyDi » 17 May 2015, 22:04

De unde cumparati rochii de seara pentru nunti, cumetrii...
Vin acasa si nimeresc la o nunta si o cumetrie. Ceea ce vad aici sau nu-mi place sau e prea scump :))
Ce e acum in moda?
LadyDi

Re: Rochii de seara

Postby Tinka » 17 May 2015, 22:31

Am fost saptamana trecuta la piata "tolcioc" (verisoara cauta o rochie pentru bal), acolo cosmar(((( N-ai ce se alegi- prea pompoase, cu multe pietre, lucioase.
Poate prin magazine situtia este alta...
Tinka

Name: Valentina

Postby Volga » 17 May 2015, 22:36

я на выпускной дочки шью платье .и мне и ей.получается чудесно!покупать для меня долго.ходить по магазинам,бесконечно примерять...а так за 3 визита платье готово)
Volga

Name: Ольга

Postby ihtus » 17 May 2015, 22:41

Eu deobicei imi iau ceva, care as putea sa imbrac si pe urma, nu prea fac diferenta intre haine de festivitati si de odihna in oras. Ultima cred ca o cunoasteti, acum sunt multe in acest stil prin magazine, si vad ca print cu flori e in trend. Chiar azi ma uitam sa-mi aleg inca una de acest tip, insa nu am gasit print sa-mi placa

Image
...Выкинуть хлам из дома и старых позвать друзей...
ihtus

Name: Alina

Postby Tinka » 17 May 2015, 22:42

Вот и я думаю шить себе платье. Мне в июле на свадьбу идти!
Заказать откуда то опасаюсь, вдруг не ляжет хорошо, вдруг с размером не попаду!
Tinka

Postby ihtus » 17 May 2015, 22:55

cam asa ceva, doar ca la noi mai mult culori deschise cu flori de culori aprinse, varatice

Image

si azi am vazut in 3 magazine rochii un pic mai scurte in fata si mai lungi in spate, si pina la pode, si pina la genunchi, una pina la genunchi chiar mi-a placut mult, doar ca era neagra si eu am 3 negri, in schimb mi-am luat fustita de vara

Image
ihtus

Postby ihtus » 17 May 2015, 23:02

iata asa tip (cea din stinga)

Image

Image

Si am fost la un eveniment cu mult glamour, astfel de rochite erau cele mai actuale, restul aratau cam demodate. Ele si pentru nunta merg, dar pina la urma poti s-o faci pina la genunchi sau midi sa porti pe urma zi la zi
ihtus

Postby Tinka » 17 May 2015, 23:04

ihtus wrote:cam asa ceva, doar ca la noi mai mult culori deschise cu flori de culori aprinse, varatice

Tare mie imi plac prima varianta si a doua.
Tinka

Postby LadyDi » 18 May 2015, 13:01

Multumesc!
LadyDi

Postby Oxy » 20 May 2015, 22:00

Rochiile de seara le cos deoarece nu-mi imchipui sa ma mai vad o rochie similara la petrecere... Ceea ce am vazut de 2 ori si 1 data am vazut cusute rochii diferite din aceeasi stofa
Oxy

Name: Oxana

Postby LadyDi » 20 May 2015, 23:49

Oxy wrote:Rochiile de seara le cos deoarece nu-mi imchipui sa ma mai vad o rochie similara la petrecere... Ceea ce am vazut de 2 ori si 1 data am vazut cusute rochii diferite din aceeasi stofa

E foarte bine ca poti coase girl_in_love As fi vrut si eu sa pot sa imi cos singura rochiile, dar asa trebuie sa caut ceva.
Alina, rochiile care le-ai aratat se gasesc in Moldova?
LadyDi

Postby Oxy » 21 May 2015, 12:17

LadyDi wrote:
Oxy wrote:Rochiile de seara le cos deoarece nu-mi imchipui sa ma mai vad o rochie similara la petrecere... Ceea ce am vazut de 2 ori si 1 data am vazut cusute rochii diferite din aceeasi stofa

E foarte bine ca poti coase girl_in_love As fi vrut si eu sa pot sa imi cos singura rochiile, dar asa trebuie sa caut ceva.
Alina, rochiile care le-ai aratat se gasesc in Moldova?

Nuuu eu mi le cos am croitorita care se pricepe de minune de 12 ani imi coase tot felul de rochii
Oxy

Postby ihtus » 21 May 2015, 13:44

LadyDi wrote:Alina, rochiile care le-ai aratat se gasesc in Moldova?

anume aceste sunt din internet, insa in asa stil sunt multe la Malldova

Ieri am fost la Gemeni, parca in alta lume. E plin cu rochii de seara de pe timpuri cu "pietre" si alte frumuseturi. In genere acolo haine de alt stil deit cele de la mall. Dar m-au bucurat 3 magazine cu ii stilizate si fustite-rochite in stil national.
ihtus

Postby LadyDi » 21 May 2015, 14:57

Oxy wrote:Nuuu eu mi le cos am croitorita care se pricepe de minune de 12 ani imi coase tot felul de rochii

Am inteles. Oricum e bine sa ai pe cineva de incredere. Avantajul e ca esti in tara.
LadyDi

Postby Oxy » 02 Jun 2015, 14:56

LadyDi wrote:
Oxy wrote:

Am inteles. Oricum e bine sa ai pe cineva de incredere. Avantajul e ca esti in tara.

Asta e si problema ca nu sunt in tsara Dar cind vin cos vreo 3. Dar odata a cusut fara mine people modelul unei rochii a mea si cu poze si desen culmea e ca e preferata mea
Oxy

Postby ihtus » 02 Jun 2015, 15:36

))) si eu cam asa cceva am patit. Anul trecut imi cumparasem o rochie, care si acum e preferata mea. Im fost in ea la un eveniment, acolo cunoscuta mea tot ma intreba de unde am cumparat-o si cu cit, si cind peste 2 zile pune o multime de poze in exact asa rochita!

E procurata la Sassofono, la ei deobicei 1-2 exemplare si cind mi-am luat-o, era unica. Insa ei mai au doua magazine, si a luat de acolo. Eram daca sincer neplacut surprinsa, si nu e coincidenta. Mai ales avem multi cunoscuti comuni pe FB si in ziua ceea la fel multi m-au vazut.

Eh...
ihtus

Postby LadyDi » 08 Jun 2015, 01:01

Oxy wrote:Asta e si problema ca nu sunt in tsara Dar cind vin cos vreo 3. Dar odata a cusut fara mine people modelul unei rochii a mea si cu poze si desen culmea e ca e preferata mea

Atunci ai dat de o mesterita buna.
In ce tara locuiesti?
Eu nu am experienta reusita cu croitoresele. Sau nu are timp cind vreau eu, sau ceva nu a cusut bine...

Alina, ne beri v golovu :) Oricum nu veti merge la aceleas manifestari. Priveste partea inversa: daca te copie, inseamna ca iti apreciaza gustul.
LadyDi

Postby Tinka » 17 Jul 2015, 22:19

Вот такое платье мне пошили на заказ, так как я ничего приличного не нашла купит.

Image
Tinka

Postby ihtus » 17 Jul 2015, 23:01

Валяяяя! шикарное платье и шикарная ты в нём!
очень люблю такие лаконичные фасоны, а цвет чтобы яркий
ihtus

Postby Shokoladka » 19 Jul 2015, 00:18

Image

Очень люблю платья такого стиля
Shokoladka

Name: Natalia

Next

Return to Fashion