Idei de cadouri. Ce daruiti?

Idei de cadouri. Ce daruiti?

Postby LadyDi » 24 Sep 2015, 16:53

Propun sa adunam diferite idei pentru cadouri aici. Eu mai des darui plicul cu bani. E mai simplu :))
Dar citeodata vreai sa surprinzi persoana cu un cadou. Voi ce daruiti la zile de nastere?
LadyDi

Re: Idei de cadouri. Ce daruiti?

Postby Diunik » 24 Sep 2015, 17:19

Depinde cui..depinde in ce relatii suntem..Stiti...dupa practica mea in a face surprize si cadouri..da eu sunt o mare fana de a surprinde pe cineva...am inteles un lucru important: Cu cit faci mai mult, cu atit se pretuieste mai putin pentru ca devine o obisnuinta, dar ce e obisnuinta - e deja trecut si nu provoaca entuziasm. Orice cadou nu ai face, mereu se va gasi cineva sa-l comenteze nu asa cum ai vrut tu. De exemplu, cuiva ii plac bani...cineva zice ca daca primeste bani la serbare...e de parca invitatului ii era lene sa fie original si sa bucure omagiatul. Copiii nu accepta banii delok. Nu ii inteleg valoarea. Sunt persoane care chiar asteapta bani si daca le oferi ceva original, se supara...
Diunik

Name: Nadin

Postby Vanda » 25 Sep 2015, 20:19

O bucată bună de timp dăruiam cadouri ... ce ține de igiena personală sau ceva ce trebuie în casă. Apoi am trecut la bani. Acum, de o perioadă fac cadou certificate-cadou de la diferite magazine.
Nu știu ... când e cineva apropiat cam știi ce-și dorește, dar când nu prea - e dificil să surprinzi plăcut cu cadoul.
Vanda

Name: Daniela

Postby ihtus » 25 Sep 2015, 21:36

Eu ma incomodez sa daruiesc bani, tot timpul ma tem sa nu fie prea outin cumva. Imi place ideea de certificate, cu toate ca tot parca se cunoaste suma daruita, dar oricum e putin altfel.

Copiilor ma stradui sa daruiesc ceva ce are legatura cu ce se intereseaza la moment, de ex daca e pasionat de dinosauri, cau tot ce este cu dinosauri si aleg unu sau mai multe sa ma incadrez in suma planificata.

Cu adulti e mai dificil ((( Acum recent i-am daruit mamei un cintar electronic, ca vroia. Si lui tata un tort personalizat de jubileul lui.
...Выкинуть хлам из дома и старых позвать друзей...
ihtus

Name: Alina

Postby Olya » 30 Sep 2015, 11:06

Oo...., fetelor, eu atat de mult nu iubesc certificatele, nu va pot reda. De obicei le schimb peste vreo jumate de an sau...le pierd....
Olya

Name: Olya

Postby ihtus » 30 Sep 2015, 12:21

Olya, si eu le tin pina la urma, unul si l-am pierdut. Dar nu ca nu-mi plac, pur si simplu pt ca las pe "mai incolo".

Mie nu-mi place cind mi se daruieste ceva pt casa. Chiar nu-mi place! am pleduri de toate culorile cu tigri si floricele, chiar si 2 noi nedesfacute, si daca nu le-as avea, as cumpara toate de o culoare pentru toata casa.
Vreau sa le schimb cite putin, am cumparat doua care imi plac, si mai am nevoie de vreo 3-4. Pe acestea vroiam sa le dau cuiva, insa cind am planificat sa aratam film pe iarba, le-am mai lasat.

Cani! Cani tot timpul am in exces, am mai dus si la spital, ca sa cumpar toate totuna si de forma preferata, dar nici nu am inteles cum s-a umplut polita cu altele felurite.
Lengerie de pat.
...Выкинуть хлам из дома и старых позвать друзей...
ihtus

Name: Alina

Postby Olya » 30 Sep 2015, 16:17

Vorba ceea :"Aratati-mi pe cineva care nu are pleduri si servizuri in casa sau pe acel care le are si si le-a cumparat singur"))
Olya

Name: Olya

Postby Diunik » 30 Sep 2015, 23:20

А я ОЧЕНЬ люблю подарки хэндмэйд. У меня всегда пословица главная: Самый лучший подарок - сделанный своими руками.
Помню, с девочкой одной подружилась и она хотела мне приятное сделать, спросила меня что я люблю в подарок получить. Я ей искренне сказала что меня может порадовать любая безделушка, сделанная своими руками. Она подумала что я прикалываюсь и подарила блузон. А я вообще вещи никому не разрешаю мне покупать, даже маме. Нужного восторга она конечно не увидела и на ДР мне дарят блокнотик сделанный дома. Это был лучшим подарком на тот вечер. Она со стороны посмотрела и не поняла. На ее ДР я решила ее удивить и сделала ей портрет сама в карандаш а сзади написала: Самый лучший подарок - сделанный руками.

После этого подарка она поняла мою натуру и в этом году на мой ДР она подарила мне картину вышитую бисером которую сама вышивала на протяжении 4 месяцев специально для меня. Потом сфоткаю и покажу вам.
Diunik

Name: Nadin

Return to Cadouri | Подарки