Где и как встречаем Новый Год

Где и как встречаем Новый Год

Postby Diunik » 30 Nov 2015, 23:04

Девчат..а где вы обычно встречаете НГ и провожаете СГ? С кем? Что готовите? А где мечтали бы оказаться в новогоднюю ночь?
Diunik

Name: Nadin

Re: Где и как встречаем Новый Год

Postby Dharma » 01 Dec 2015, 01:15

Noi inainte ne duceam cu sotul la hotele sau undeva in afara tarii . Acum micutul ar fi prea stresat de la muzica si masa festiva , la restaurant tot nu e o varianta . Vroiam sa mergem in Russia la ai mei dar cu situatia data am decis sa sarbatorim acasa sau in Ist . Cu cineva din prieteni . Saptamina aceasta v-a fi mai sigur .
Dharma

Postby ihtus » 01 Dec 2015, 01:31

У нас вариантов два: у нас или у моих родителей, встречаем семьёй. Я больше люблю у нас ("укладочных" место больше, но уже посмотрим по обстоятельствам).
Тихий семейный новый год, любимый праздник
...Выкинуть хлам из дома и старых позвать друзей...
ihtus

Name: Alina

Postby Dharma » 01 Dec 2015, 01:34

Noi in Antalya avem prieteni de familie fara copii . Ma refer la cei mai apropiati si banuiesc ca pentru ei ar fi deranjat sa ma ocup de copil in timpul mesei ,sa il adorm , sa nu dam muzica prea tare .
Dharma

Postby Diunik » 01 Dec 2015, 02:36

Da, copiii ne impun anumite limite))) deja traim pentru ei si punem prioritate preferintelor lor decit propriilor...dar...asa e viata...

В прошлом году я впервые встречала НГ без деток моих...приехала к мужу в ИСТ а детки остались с моими родителями...так грустно было за них...в этом году еще не строили планы...хочу родителей к себе взять а еще хочу на НГ в Дубай сгонять)))
Diunik

Name: Nadin

Postby Dharma » 01 Dec 2015, 10:06

Mmm Dubai :)) foarte realizabil :)

eu principalul sampanie am gatit deja pentru eveniment :) dupa masa punem bradul si magia iernii poata sa patrunda in casa noastra . Ador luna decembrie .
Dharma

Postby Laura » 02 Dec 2015, 19:33

Pana anul trecut am tot intalnit ba acasa cu prieteni de familie, ba la ei. Ieseam in oras la artificii si dupa aia continuam distractia.
Anul trecut am rezervat o cabana in munti in padure. Doar noi si animalele salbatice. Am fost cu inca o familie, am petrecut nemaipomenit de bine cu zapada, artificii, multa veselie, copii fericiti. Aaa si cel mai important lucru - foc in soba.
Anul asta incercam sa repetam scenariul. Nu stiu daca vom avea zapada ca tare cald e in ultimele saptamani.
"Anii ridează pielea, dar renunțarea la ideal ridează sufletul."
George Enescu
Laura

Postby Dharma » 02 Dec 2015, 19:38

Foarte buna idee cu cabana la munte . Ma duc sa dau un raid , sa vad ce ofera ai nostri :)
Dharma

Return to Craciun si Revelion | Рождество и Новый Год