Babyshower

Babyshower

Postby LadyDi » 14 Mar 2016, 14:44

Fetelor, dorim sa organizam un Babyshower pn o prietena de aici. Sunt in căutarea ideilor pentru jocuri, concursuri.
Mulțumesc anticipat!
LadyDi

Re: Babyshower

Postby LadyDi » 02 Apr 2016, 13:58

Miine e sarbatoarea. Pina acum am gasit doar citeva puncte interesante:
1. Concursul ciorapeilor - Esența concursului este că într-un coș se pun mai mulți ciorăpei, iar participanții trebuie să-i găsească cu pereche. Cine reușește, într-o anumită perioadă de timp, să adune mai multe perechi, a câștigat concursul. Nu este obligatoriu să cumpărați ciorapii, ei pot fi adunați de la oaspeții care au deja copii acasă.
2. Fiecare invitat va propune un nume pentru viitorul bebelus. Numele se scriu pe o foita si se pun toate intr-un pli. La nastere mamica, va deschide plicul si se va inspira!
3. Se cumpara o sticluta de baut apa pn bebe. Toate invitatele scriu pe o foita de hirtie o urare pentru bebelus. Urarile se pun in sticluta. Mama va deschide sticluta cind bebelusul va implini 1 anisor.
4. Toate participantele - scriu pe o foita data nasterii a bebelusului, kg, si marimea. Toate se pun in pliculet. Dupa nasterea copilului mama le va spune fetelor cine a fost cel mai aproape de adevar.
LadyDi

Postby Vanda » 04 Apr 2016, 13:14

- "Baby trivia" este un joculet de cunostinte generale legate de nou-nascuti. Un exemplu de intrebare: cate scutece foloseste un copil intr-un an?

- Umflati un balon, desenati-i cu carioca ochi, nasuc si gurita si spuneti ca este un bebelus. In ce consta proba? Cine reuseste sa-l infase fara sa-l sparga, castiga!

- Toata lumea ia un pix si o foaie de hartie si trece pe ea prenumele viitoarei mamici. Proba consta in a gasi mai multe nume pentru bebelus care sa inceapa cu fiecare litera din numele mamei.
Vanda

Name: Daniela

Postby ihtus » 04 Apr 2016, 14:43

eu am ramas in urma ))) pe timpurile mele nu era asa ceva
...Выкинуть хлам из дома и старых позвать друзей...
ihtus

Name: Alina

Return to Maternitate | Материнство