10.07.2016 Un bebeluş a fost găsit într-o pungă de plastic într-un tomberon în sectorul Buiucani

10.07.2016 Un bebeluş a fost găsit într-o pungă de plastic într-un tomberon în sectorul Buiucani

Postby ihtus » 11 Jul 2016, 00:15

Nici nu stiu ce sa comentez... sper s-o gaseasca si s-o pedepseasca din plin...

Descoperire şocantă în sectorul Buiucani al capitalei. Un bebeluş a fost găsit într-o pungă de plastic într-un tomberon.

Nou-născutul a fost găsit de un locatar în jurul orei 16:00.

Din fericire acesta era încă viu şi a fost transportat de urgenţă la Spitalul Clinic Municipal nr. 1 din capitală.

Bebeluşul se află în secţia reanimare în stare hipotermică, întrucât fetiţa a fost aruncată în tomberon împreună cu placentă şi are probleme la sistemul respirator.

Poliţia cercetează cazul.

Sursa: http://jurnal.md/
...Выкинуть хлам из дома и старых позвать друзей...
ihtus

Name: Alina

Re: Un bebeluş a fost găsit într-o pungă de plastic într-un tomberon în sectorul Buiucani

Postby ViVe » 11 Jul 2016, 09:20

Ți se strînge inima :(( Cum poți să arunci un om ca pe un gunoi???? Și încă după ce l-ai simțit în tine 9 luni!!!
ViVe

Name: Victoria

Re: Un bebeluş a fost găsit într-o pungă de plastic într-un tomberon în sectorul Buiucani

Postby ihtus » 11 Jul 2016, 13:03

Cit am luptat eu sa nu mai fie asa cazuri ((( au gasit-o, ii vor da 2 ani (!!!) de inchisoare

http://jurnal.md/ro/social/2016/7/11/a- ... -floresti/

Mama bebeluşului găsit aseară într-un tomberon de pe strada Paris din sectorul Buiucani a fost identificată. Este vorba despre o tânără de 18 ani originară din raionul Floreşti.
Aceasta urmează să fie interogată. Amintim că ieri, în jurul orei 16:00, un bebeluş a fost găsit într-o pungă de plastic într-un tomberon. Din fericire, copilul era viu şi a fost transportat de urgenţă la Spitalul Clinic Municipal nr. 1 din capitală.
Bebeluşul se află în secţia Reanimare în stare hipotermică, întrucât fetiţa a fost aruncată în tomberon împreună cu placentă şi are probleme la sistemul respirator.

„L-am aruncat la gunoi pentru că s-a născut mort”: Explicaţia tinerei de 18 ani care şi-a lăsat bebeluşul într-un tomberon
„L-am aruncat la gunoi pentru că s-a născut mort”. Astfel şi-a argumentat gestul tânăra de 18 ani care şi-a lăsat bebeluşul într-un tomberon.
Potrivit poliţiei, aceasta a rămas însărcinată la 17 ani, iar ieri a născut singură într-un apartament pe care îl închiria în sectorul Buiucani. Suspecta a fost găsită la o prietenă.
Tatăl micuţului se află peste hotare la muncă şi nu ştie că tânăra era însărcinată.
Bănuita riscă până la doi ani de închisoare.
ihtus

Postby micaela » 11 Jul 2016, 13:13

uff, si asta e om? da de ambulanta nu a auzit? sa sune si cel putin sa nasca intr-un spital?
si apoi a avut puteri sa ajunga pina la tomberon?
micaela

Name: Di

Postby ihtus » 11 Jul 2016, 13:27

cred ca nici nu vroia sa se stie ca a nascut, prima nastere nu e rapida, avea citeva ore sa cheme ambulanta
ihtus

Postby ViVe » 11 Jul 2016, 13:42

Inimaginabil! Fără inimă :(((
ViVe

Name: Victoria

Postby Vanda » 16 Jul 2016, 18:39

Eu cred ca a avut ajutor, prima nastere nu decurge atat de usor si repede si inca a avut puteri imediat sa mearga la gunoi??? Nu cred ca a crezut ca e mort, pur si simplu s-a descotorosit de povara iar acum l-a luat ca sa scape de inchisoare.
Vanda

Name: Daniela

Postby ihtus » 18 Jul 2016, 14:51

Si eu cred ca stia ce are de gind sa faca. Altfel era sa cheme ambulanta, ca nu se intimpla totul intr-o ora. Avea timp pentru aceasta, nu vroia s-o faca. Alta intrebare - de ce? Cel mai probabil ca frica.
ihtus

Return to Baby Box în Moldova